A&O Dresden Hauptbahnhof
Strehlener Strasse 10
Over 130,000 hotels worldwide
Reserver online nu
Reserver nu
eller ring 888-205-7322
nætter
0 Værelser Med Voksne Børn Ny søgning
Kontrollér priser
Værelses
Værelses
The A&O Dresden Hauptbahnhof hotel and hostel is located near the central bus station and main railway station (400m) in Dresden, and is only a short trip from the Old Town.

This hotel/hostel offers an extensive selection of comfortable rooms ranging from single-bed to 6-bed units.

Unwind in the recreational area equipped with computer game consoles, pool tables, table tennis and table football, or sit back on a sun bed and relax on the terrace.

The Sky-bar offers remarkable views over Dresden as the 24-hour reception keeps guests supplied with an array of snacks, mouth-watering pizza and wide variety of drinks.

Before heading outdoors to explore the city, guests can start the day with a very appetizing all-you-can-eat breakfast buffet. Furthermore, guests staying at the A&O Dresden Hauptbahnhof can take advantage of 24 hours of free wireless internet and broadband service (extended access is offered for a small fee).

Hvordan bestiller man

Det er enkelt og sikkert at foretage en reservation. Udfyld datoerne for dit ophold og indsend formularen.

Når værelsestyperne og priserne vises på skærmen, vil du kunne vælge den ønskede pris ved at læse værelsesoplysningerne midt på skærmen. Klik derefter på knappen Bestil på skærmens højre side. Når du har valgt den ønskede værelsestype, kommer du automatisk til en "Fuldfør din reservation". Du skal nu tjekke reservationsinformationerne og udfylde de tomme felter i blanketten "Oplysninger om gæst". Sørg for at dit navn og din e-mail-adresse er korrekt stavet. Efter at du har opgivet alle de nødvendige oplysninger, trykkes på knappen "Fuldfør reservation".

For at du kan føle dig tryg, anvender vi en sikret server, der krypterer kreditkortnummeret og koder det til et uanvendeligt tal.

Gæstevurderinger
Være den første person til at skrive en anmeldelse!

Placering

    Lufthavne
    • Dresden, Germany (DRS-Dresden Airport) - 6.17 mi
    • Altenburg, Germany (AOC-Nobitz) - 53.57 mi
    Museer
    • German Hygiene Museum of Dresden - 0.57 mi
    • Museum of the Town Dresden - 0.90 mi
    • Dresden City Museum - 0.90 mi
    • Staatliche Kunstsammlungen Dresden Dresden Art Galleries - 1.03 mi
    • Munzkabinett - 1.05 mi
    • Transport Museum Verkehrsmuseum - 1.06 mi
    • Gruenes Gewoelbe - 1.07 mi
    • Kupferstich-Kabinett - 1.07 mi
    • Museum Festung Dresden - 1.08 mi
    • Verkehrsmuseum Dresden - 1.09 mi
    • Museum for Traffic and Transport Dresden - 1.09 mi